5 fondöten hatası

Simdi sizlere sıklıkla yapılan 5 fondöten hatasını nasıl gidere biliriz. Bu konu hakkında bilgilerimiz paylaşmak istiyoruz. Gelin acilen birlikte bu konulara bir göz atalım.

NEMLENDİRME

Yüzümüze fondöteni kullanmadan önceki birincil şart aşama nemlendirici göstermek. Bu belirli olmazsa olmazlardan bir kaide. Bu hem fondötenin yapısını incelterek daha doğal ve pürüzsüz bir dış görünüş elde etmenizi sağlayacak ayrıca de makyajınızın çizgilere dolmasını önleyecektir.
 
FONDÖTEN İÇERİĞİ

Gelelim ikinci adıma. Bu adımda en kayda değer bir öteki detay cildinize en yerinde fondöteni seçmektir. Zira cildinize uygunsuz bir fondöten renk farkı ve cildinizde kabarık bir görünüme yol açacaktır buda bizim istemediğimiz bir sonucu doğuracaktır. Eğer yağlı bir cildiniz varsa mat ve aydınlık olmayacak bir görünüm sağlayan pudra bitişli fondöten kullanmalısınız. Kuru cilt yapısına sahipseniz su bazlı ve nemlendiricili bir fondöten secimi yapmanız en içten seçim olacaktır.

UYGULAMA

Fondöteninizin doğal ve pürüzsüz durması için içeriği kadar dilekçe yapacağınız malzemelerde fazla önemlidir. Fırça, sünger veya parmaklarımız kullanım seçenekleri arasında. Içten fırça seçimiyle fondöteninizi eşit miktarda bütün cildimize dağıtarak doğal bir dış görünüş oluşturabilirsiniz. Son dönemin gözdesi Beauty Blender’lar ile çoğu kişinin gönlünü kazanan süngerler ise fondötenin dalga dalga durmaması için iyi bir seçenek.  Lakin yine de hem basit ve zahmetsiz olması ayrıca de verdiği ısıyla ürünün kolay şekilde yayılması için parmak uçları en hoş alternatif.
 
RENK SEÇİMİ

Bu aşamaların temelinde bir diğer kayda değer nokta cildinizin renk tonuna en uygun fondöten rengini bulmak olacak. Genel de fondöten satmak noktalarında satış temsilcilerinin önerileri iki ton koyu renk seçim etmeniz olsa da siz bunları görmezden gelin. Siz teninizin en uygun rengini bulmaya itina gösterin ve ürünü almadan öncede belirli bilek ve boyun bölgenizde denemeyi de es geçmeyin bilhassa boyun bölgesinde yapılan denemeler size en dürüst yanıtı vereceğini de unutmayın.

KAPATICI

Makyaja başlarken fondöten kullanımının en büyük hatalarından biride her şeyi fondötenle kapatmaktır. Yüzünüzün faklı yerlerinde faklı renk tonları vardır yüzümüzün orta kısmında dış hatlara doğru rengi koyulaşmaktadır bu nedenle sivilce yâda kızarıklıların bulunduğu böyleye göre fondöteninizin bir yâda iki ton kapalı bir rengiyle kapatıcı kullanarak yok etmeniz sonraki aşamadaki fondöten detaylarının daha kusursuz olmasını sağlayacaktır.
 
 
 

Kaynak: Sağlıklı Yaşam, Dekorasyon Önerileri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s