Uymanız gereken moda kuralları!

Çoğumuzun vazgeçilmezi olan modaya yeni bakış açısı getirmeye ne dersiniz?

Moda denildiği süre cümbür cemaat kadar stil olan kıyafetler diyebiliriz. Fakat moda diye o tarzda takılmak zorunluluğunuz yok. Giymedik diye modaya uymuyor mu oluyoruz hayır. Kendi modanızı kendiniz yaratmaya ne dersiniz. Yönlendiren siz olun.

Moda trendlerini unutun!

Sadece moda olsun diye istemediğiniz şeyleri giymek zorunda değilsiniz. Her şeyden önce kendi zevkinize göre giyinin. Kendi moda tarzınız olsun çoğunluğun kabul ettiği modeller olmasın. Moda diye başkalarının istediği gibi giyinmekten vazgeçin.

moda

Gövde şeklinize uygun giyinin!

Her şeyden önce kendi tarzınızı meydana getirmek istiyorsanız vücudunuzu vücut ölçülerinizi iyi tanıyın. Günümüzde buna uyarı edenlerin sayısı oldukça pozitif. Küçük çocuklar bile artık birer moda ikonu diyebiliriz. Podyumlarda gördüğünüz moda olan kıyafetlerin çok az bir kısmı insanların giyebileceği tarzdadır. Bunları giymek zorunda değilsiniz. Üstünüze yakışmayacağı kıyafetleri almaktan vazgeçin. Kendi modacınız kendiniz olun. Önce vücudunuzu keşfedin sonra da hoşunuza gidecek modellere yönelin.

Gardırop klasiklerine uymayın!

Gardırobunuzda birçok kıyafet klasikleşmiştir. Sıcacık Jeanlar, deri ceketler ve düz tişörtler başlıca herkesin dolabında vardır ve aralıksız giyilmeye devam edilir. Bunların dışına çıkmaya çalışın. Dolabınız sadece bunlardan oluşmasın. Birazcık düşünün.. İnanın kafanızda hoş tarzlar oluşacaktır.

001moda

Cıvıl cıvıl olmanıza gerek yok!

Kadınlar defalarca güzel ve en iyi şekilde gözükmek isterler. Dış görünüşleri onlar için çok önemlidir. Aman standartın dışına çıkmayım fena görünürüm düşüncesi vardır.  Bu yüzden modaya uymaları gerektiğini düşünürler. Kendi tarzınıza karar vermeden önce başta ne giysem diye stres yapmamanız. Sırf hareketli görünmek için rengarenk giyinip gökkuşağı gibi olmanıza gerek değil. Orta halli kıyafetler seçmeniz yeterli olacaktır.

Sadeliği basite almayın!

Çoğumuzun düştüğü hatadır bu. “Ayy fazla basit durdu, bunlar olmaz değiştirmeliyim diyenlerin sayısı eksik değildir”. Böyle durumlarda unutmayın ama sadelik en hoş şıklıktır ve modası hiç geçmez. Düz sade bir elbise, düz renk bir tişört vb. kıyafetler en hoş örnekleridir.

Kısacası moda sizsiniz. Kendi tarzınızın mimarisi siz olun 😉

Kaynak: Sağlıklı Yaşam, Dekorasyon Önerileri

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s